Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Jeżówka purpurowa White Double Delight
  • Jeżówka purpurowa White Double Delight
  • Jeżówka purpurowa White Double Delight
  • Jeżówka purpurowa White Double Delight
  • Jeżówka purpurowa White Double Delight
  • Jeżówka purpurowa White Double Delight

Jeżówka purpurowa White Double Delight

Echinacea purpurea 'White Double Delight'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Cena w punktach: 550
  • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ozdobna bylina o ciekawych, pełnych kwiatach. Dorasta do około 60 cm wysokości i 45 cm szerokości. Liście lancetowate, delikatnie owłosione, ciemnozielone. Ciekawe, pomponowe, pełne kwiaty o białym kolorze pojawiają się od lipca do września. Jeżówki są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Jeżówka White Double Delight ma uniwersalne zastosowanie. Polecana jest do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach, grządkach kwiatowych, w grupach po kilka sztuk, w towarzystwie traw ozdobnych i innych bylin, np. szałwii, rudbekii, słoneczników, astrów. Najlepiej prezentują się posadzone w grupie po kilka sztuk (gęstość sadzenia 8-9 szt/m2). Jeżówki świetnie nadają się na kwiaty cięte i suszone.

Jeżówka purpurowa jest byliną łatwą w uprawie, dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, piaszczysto-glinistych i umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. Jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie i rzadko choruje. Należy uważać na ślimaki, które lubią obgryzać liście. Długie pędy mogą się pokładać i powinny być podwiązywane. Cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu, wtedy jest szansa na ponownie kwitnienie późną jesienią.

Nazwa łacińskaEchinacea purpurea 'White Double Delight'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość60 cm
Docelowa szerokość45 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do zasadowego (pH 6-8)
Mrozoodporność-35 °C (strefa 3 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, nasadzenia grupowe, kwiat cięty i suszony, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane