Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Jałowiec chiński Variegated Kaizuka

  Jałowiec chiński Variegated Kaizuka

  Juniperus chinensis 'Variegated Kaizuka'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


  Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

  Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

  Odmiana jałowca chińskiego o nieregularnym pokroju i pędach z białymi przebarwieniami. Pokrój stożkowy z pędem przewodnim, z licznymi pędami szeroko rozłożonymi na boki, lub krzaczasty z wieloma pędami ułożonymi w różnych kierunkach. Po wielu latach uprawy może osiągać wysokość ok. 3 m. Igły barwy żywozielonej, łuskowate, grube, z licznymi kremowymi przebarwieniami, które nadają tej odmianie ciekawy wygląd.

  Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu.

  Nazwa łacińskaJuniperus chinensis 'Variegated Kaizuka'
  Pokrójkrzaczasty, nieregularny
  Docelowa wysokość3 m
  Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
  Kolor liści/igiełzielone, kremowe
  Stanowiskosłoneczne
  Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny
  Mrozoodporność-28 °C
  Zimozielonośćzimozielony
  Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrodu w stylu orientalnym, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia parkowe

  Napisz opinię

  Produkty powiązane