0
Sprawdź!

Jagoda kamczacka 'Sinogłaska'

  • Dostępność: 13 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 50 cm

  • 15,00 złjagoda kamczacka sinoglaska sadzonki cena

Jagoda kamczacka (suchodrzew jadalny) to długowieczny krzew dorastający do 1,5 m wysokości, o sztywnym, wzniesionym pokroju. Żyje i owocuje nawet do 40 lat. Jego największa zaletą są jadalne owoce, które w smaku przypominają borówkę amerykańską. Owoce są podłużne, soczyste, słodkie z lekko kwaskowatym posmakiem, w kolorze granatowym z niebieskawym nalotem. Pojawiają się już na 2-letnich sadzonkach. Nadają się na wszelkiego rodzaju przetwory oraz do spożycia na surowo. Mają wiele właściwości zdrowotnych.

Odmiana ‘Sinogłaska’ owocuje na przełomie maja i czerwca. Owocuje bardzo obficie – przy optymalnych warunkach, z jednego krzewu można zebrać aż 5 kg owoców.

Jagoda kamczacka to roślina bardzo łatwa w uprawie. Jest odporna na mrozy oraz okresową suszę. Dobrze rośnie na wszystkich uprawnych ogrodowych glebach, najlepiej o lekko kwaśnym odczynie pH. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu. Aby możliwe było owocowanie, potrzebne są minimum 2 wzajemnie zapylające się rośliny.

krzewy jagody kamczackiejKilka słów o owocach

Jagody są źródłem biologicznie aktywnych substancji korzystnie wpływających na organizm człowieka. Mają też właściwości ogólnie wzmacniające, antyseptyczne, wspomagające leczenie wielu chorób i odtruwające organizm ze związków metali ciężkich.

Ponadto są doskonałe do deserów i przetworów. Można je mrozić. Zawierają witaminy C i A, żelazo, miedź, jod. Dzięki zawartym antocyjanom mają właściwości antyseptyczne, polecane są osobom mającym problemy z chorobami układu krążenia, przy miażdżycy naczyń krwionośnych. Mają dobry wpływ na elastyczność naczyń włosowatych i na ostrość widzenia.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane