Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Borówka brusznica Red Pearl
Borówka brusznica Red PearlBorówka brusznica Red PearlBorówka brusznica Red PearlBorówka brusznica Red Pearl

Borówka brusznica Red Pearl

Vaccinium vitis-idaea 'Red Pearl'

  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AVaccinium
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Borówka brusznica Red Pearl
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niska, zwarta, zimozielona krzewinka dorastająca do ok. 0,3 - 0,4 m wysokości. Liście koloru ciemnozielonego, skórzaste, z wierzchu błyszczące. Małe, białe kwiaty, zebrane w luźne grona. Kształtem przypominają dzbanuszki. Kwitnie 2 razy w roku: w maju i w sierpniu. Charakteryzuje się dużymi, czerwonymi owocami (kuliste jagody), w smaku lekko gorzkawe. Dojrzewają dwa razy: pierwsze zbiory odbywają się w sierpniu, a drugie w październiku. Jagody zawierają wiele witamin.

Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne i kwaśne (pH 3,5-4,5). Odmiana w pełni mrozoodporna. Polecana do ogrodów jako roślina ozdobna i użytkowa.

Właściwości lecznicze borówki brusznicy:

  • na choroby układu moczowego: liście borówki brusznicy w ziołolecznictwie stosuje się w schorzeniach układu moczowego (m.in. w zapaleniu pęcherza moczowego i nerek, czy kamicy moczowej).  Zawarta w liściach substancja – arbutyna – działa silnie odkażająco na drogi moczowe ograniczając stan zapalny.
  • na biegunkę: garbniki zawarte w liściach borówki hamują biegunkę, a także działają bakteriobójczo na florę bakteryjną żołądka i jelit, unieczynniając toksyny bakteryjne.
  • może zapobiec wrzodom i rakowi żołądka: estońscy naukowcy z University of Tartu przekonują, że ekstrakty wodne z liści borówki brusznicy działają bakteriobójczo na Helicobacter pylori, która ma ścisły związek z występowaniem ok. 80% wrzodów żołądka i dwunastnicy. H. pylori może również prowadzić do nowotworu żołądka.
  • na problemy przewodu pokarmowego: owoce borówki brusznicy charakteryzuje zdolność regulacji pracy przewodu pokarmowego. Właśnie dlatego jest ona polecana głównie przy problemach żołądkowych. Jednak ze wstępnych badań naukowych wynika, że mogą mieć one znacznie szersze zastosowanie.
borówka brusznica sadzonki

Oprócz właściwości leczniczych borówka brusznica znalazła zastosowanie również w kosmetyce. Arbutyna  zawarta w liściach borówki, ma zastosowanie w dermokosmetykach jako środek rozjaśniający przebarwienia skóry (rozjaśnia zmiany pigmentacyjne skóry).

Borówkę brusznicę wykorzystuje się do produkcji dżemów, konfitur i innych przetworów. Na ich bazie można przygotować również lecznicze nalewki czy napary. 

Nazwa łacińskaVaccinium vitis-idaea 'Red Pearl'
Pokrójpoduszkowaty
Docelowa wysokość20-50 cm
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, sierpień
Owocowaniesierpień, październik
Owoceczerwone, kuliste, jadalne
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, piaszczysta, podłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-38 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniejadalne owoce, owoce na przetwory, roślina ozdobna z liści i kwiatów
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane

Terminy owocowania borówki

miesiąc:lipiecsierpieńwrzesień
tydzień:123412341234
early blue
 
chanticleer
 
duke
 
spartan
 
patriot
 
bonus
 
toro
 
chandler
 
herbert
 
bluecrop
 
bluejay
 
bonifacy
 
bluegold
 
brigitta
 
sierra
 
nelson
 
goldtraube
 
darrow
 
elliot
 

Szukasz innej odmiany?

borówka wysoka
borówka brusznica
jagoda kamczacka
żurawina wielkoowocowa

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Przeczytaj na blogu

Uprawa borówki amerykańskiej - Poradnik

Obecnie bardzo popularna borówka amerykańska jest stosunkowo łatwą rośliną w uprawie, jeśli tylko znamy jej podstawowe wymagania. Często zastanawiamy się, dlaczego nasze krzewy nie owocują, bądź też brązowieją w porze wegetacji. Łatwo wtedy wystawić krzywdzącą opinię sprzedawcy, od którego zakupiliśmy sadzonki. W tym artykule omówimy podstawowe zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru, sadzenia oraz pielęgnacji borówek.

Czytaj więcej