0
Sprawdź!

Borówka amerykańska 'Chanticleer'

  • Dostępność: 576 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 60 cm

  • 14,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
60 cm
Owocujące!
borowka amerykanska chanticleer
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 
Termin owocowania:
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
 

 

Sprawdzona odmiana o wczesnej porze owocowania i słodko-kwaśnych owocach, wyselekcjonowana w roku 1978. Krzew o wzniesionych pędach, osiąga około 1,5 m wysokości, rośnie szybko. Liście barwy ciemnozielonej, jesienią efektownie przebarwiają się na pomarańczowo-czerwony. W maju rozwijają się białe kwiaty, które są chętnie zapylane przez owady. Owoceśredniej wielkości okrągłe i lekko spłaszczone, barwy jasno-niebieskiej, aromatyczne. Dojrzewają już w lipcu zebrane w grona na końcach pędów. Odpowiednio twarde i jędrne, więc można je przechowywać i transportować bez ryzyka uszkodzeń. Świetne do spożywania na surowo, a także do przetworów .

Borówki amerykańskie to krzewy łatwe w uprawie. Cechują się bardzo dobrą odpornością na mróz. Aby dobrze rosły i obficie owocowały, muszą być sadzone na stanowiskach słonecznych oraz glebach lekkich, próchnicznych o pH w przedziale 3,5-4,5. Zaleca się kupno dedykowanego torfu do borówek o kwaśnym odczynie lub odpowiednie zakwaszanie podłoża preparatami zawierającymi związki siarki. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji borówek, odwiedź nasz blog pod adresem:

Uprawa borówki - Poradnik

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane