Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Podłoża ogrodnicze

Podłoża w uprawie roślin są jednym z najważniejszych czynników. Dzięki dobraniu odpowiedniej mieszanki jesteśmy w stanie wpłynąć na rozwój i stan naszych drzew i krzewów ozdobnych. Rośliny mają różne wymagania glebowe. Hortensje, azalie, borówki amerykańskie, rododendrony, czy wrzosy będą wymagały ziemi do roślin kwasolubnych. W przypadku krzewów iglastych wystarczy zwykła ziemia do iglaków. Reszta roślin świetnie odnajdzie się w podłożu uniwersalnym. Posadzenie kwiatów jednorocznych lub dwuletnich w specjalnie przygotowanej do tego mieszance podłoża np.: ziemi do pelargonii, ziemi kwiatowej, sprawi że będą one bujnie rosły i obficie kwitły. 

W naszym zielonym zakątku sprawdzi się również torf ogrodniczy. Tutaj mamy wybór pomiędzy torfem odkwaszonym, a torfem kwaśnym. Ten drugi jest znacznie częściej wykorzystywany ze względu na swoje właściwości zakwaszające. Świetnie sprawdzi się pod rośliny wrzosowate, które do optymalnego wzrostu potrzebują właśnie kwaśnego podłoża.

Szeroki wybór podłoży ogrodniczych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Podłoże do storczyków PLANTA 5L

Podłoże do storczyków jest specjalnie skomponowanym substratem przeznaczonym do uprawy roślin z rodziny storczykowatych. Odpowiednio dobrana kompozycj..

9,99 zł

Zestaw do badania pH gleby BIOPON

Wygodny i łatwy w użyciu zestaw do sprawdzania odczynu pH gleby w ogrodzie, na trawniku czy w doniczce. Weryfikacja odczynu gleby (pH) daje następnie ..

10,00 zł

Ziemia uniwersalna

Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw jest gotowym do użycia podłożem wzbogaconym cennymi mikroelementami. Jest żyzna i jest bogata w próchnicę, char..

3,80 zł

Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)