0
Sprawdź!
 • -20% Żurawina wielkoowocowa 'Pilgrim'

Żurawina wielkoowocowa 'Pilgrim'

 • Dostępność: 311 sztuk
 • Doniczka: 1,5-litrowa
 • Wiek: 2 lata
 • Wysokość: 20 cm

 • Promocja:

  7,99 zł

  Stara cena:

  10,00 zł

  Oszczędzasz:

  20%Wiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
1,5-litrowa
Wysokość:
30 cm
zurawina wielkoowocowa pilgrim
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Żurawina wielkoowocowa jest zimozieloną krzewinką o skórzastych owalnych liściach. Dorasta do 30 cm wysokości, a pokładające się na ziemi pędy mogą mieć nawet 150 cm długości.

'Pilgrim' jest odmianą dojrzewającą późno, plenną, o bardzo dużych, ciemnych owocach. Owoce w pięknym odcieniu czerwieni wspaniale prezentują się na tle masy zielonych lisci. Można je zbierać od sierpnia aż do listopada. Nadają się na przetwory.

Liście utrzymują się na roślinie 2-3 lata i w zależności od odmiany są jasno lub ciemnozielone. Jesienią przebarwiają się na czerwono.

Kilka słów o owocach

Żurawina jest bardzo popularna z racji swoich niebywałych właściwości prozdrowotnych. Zawiera witaminy A, B, C, E oraz naturalny antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Wspomaga układ krążenia i serce, działa leczniczo na jaskrę. Spowalnia proces starzenia się skóry, ogranicza rozwój chorób układu krążenia, cukrzycy, chorób reumatycznych oraz niektórych nowotworów. 

Żurawina jest popularnym składnikiem kosmetyków naturalnych. Owoce żurawiny świetnie nadają się jako dodatek do pieczonych mięs i grillowanych serów.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane