Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Mech Chrobotek Reniferowy Lime 100g
Mech Chrobotek Reniferowy Lime 100gMech Chrobotek Reniferowy Lime 100gMech Chrobotek Reniferowy Lime 100gMech Chrobotek Reniferowy Lime 100gMech Chrobotek Reniferowy Lime 100gMech Chrobotek Reniferowy Lime 100g

Mech Chrobotek Reniferowy Lime 100g

  • 13,50 zł

  • Netto: 10,98 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Barwiony mech dekoracyjny w jaskrawożółtym kolorze (Lime). Chrobotek reniferowy (Cladonia rangiferina) to porost rosnący gromadnie w lasach. W Polsce jest pod ochroną, dlatego jest pozyskiwany 100% w zgodzie z naturą z legalnych, zagranicznych plantacji. Jest to produkt całkowicie naturalny, a swój kolor zawdzięcza użyciu naturalnych barwników. Dzięki procesowi utrwalania jest produktem, który nie usycha, nie pleśnieje, nie wymaga podlewania, dostępu do słońca, przycinania, ani żadnej innej pielęgnacji.

Mech chrobotek jest bardzo przyjemny w dotyku. Struktura drobniutkich, elastycznych gałązek powoduje satysfakcjonujące uczucie podczas dotykania. Mech zachowuje swoją miękką strukturę, gdy wilgotność pomieszczenia, w którym się znajduje wynosi około 40%. Jest to standardowa wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. W przypadku pomieszczeń o niższej wilgotności powietrza wystarczy od czasu do czasu spryskać chrobotka wodą, a odzyska on swoją pierwotną formę.

Znajduje zastosowanie we florystyce oraz przy dekoracji nowoczesnych wnętrz, akcentujących naturalny styl. Z mchu preparowanego można tworzyć obrazy, wykładać nim ściany, a także tworzyć różnego typu produkty, np. zielone napisy, wycieraczki, miniaturowy ogród w słoiku, makiety, wyposażenie terrarium, itp. Coraz większą popularnością cieszy się w pomieszczeniach usługowych, biurowych oraz w centrach handlowych, wprowadzając ciekawym, roślinny eko styl.

Na gęste pokrycie 1 mpotrzeba około 4 kg produktu.

mech chrobotek żółty

Jakie cechy posiada nasz mech?

100% naturalny

Prawdziwy mech chrobotek dzięki procesowi stabilizacji zachowuje swoje najlepsze cechy, jest żywozielony, miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Zielony kolor mchu wprawia nas w dobry nastrój, uspokaja wzrok i koi nerwy.

Pozyskiwany w zgodzie z naturą

Mech jest u nas garunkiem chronionym i jego zbieranie z polskich lasów jest zabronione. Nasz mech jest importowany z legalnych, zagranicznych plantacji, dzięki czemu równowaga w przyrodzie jest zachowana.

Miernik wilgotności powietrza

Mech absorbuje wilgoć z otoczenia. Najlepiej wygląda i jest najprzyjemniejszy w dotyku przy wilgotności około 40%, czyli takiej, jaka zazwyczaj panuje w pomieszczeniach, w których przebywamy. Może służyć jako wskaźnik wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Odporny na kurz

Produkt posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu drobinki kurzu nie osiadają na nim. Tym samym nie trzeba go czyścić i odkurzać.

Bezpieczny dla dzieci i alergików

Mech nie zawiera żadnych tosksycznych substancji i alergenów.

Nie wymaga pielęgnacji

Mimo, iż jest to produkt naturalny, nie wymaga on ani dostępu do światła słonecznego, ani podlewania. Nie trzeba go również przycinać, ponieważ w wyniku trwałej impregnacji jego wzrost jest zatrzymany.

Pochłania dźwięk

Mech jest dobrym wygłuszaczem. Ściana z mchu może skutecznie pochłaniać i rozpraszać dźwięk, zmniejszając hałąs w pomieszczeniu nawet o kilkanaście decybeli.

 

chrobotek reniferowy

Najczęściej zadawane pytania

Dzięki procesowi utrwalania, mech stabilizowany jest produktem bardzo trwałym, który będzie cieszył oko przez wiele lat.

Mech i rośliny stabilizowane nie powinny być podlewane. Aby zachować oryginalną, ciemną barwę mchu, należy unikać wystawiania go na światło słoneczne. Dzięki właściwościom antystatycznym, mech nie gromadzi kurzu, dlatego nie trzeba go często odkurzać.

Na gęste wyłożenie 1 m2 potrzeba około 4 kg mchu.

KolorLime (żółty)
Wydajność4 kg na 1 m<sup>2</sup>
Waga100 g
Informacje dodatkoweW celu zachowania najlepszej jakości mchu, należy unikać jego podlewania oraz nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Napisz opinię

Produkty powiązane