Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Garnet XXL 180cm
Klon palmowy Garnet XXL 180cmKlon palmowy Garnet XXL 180cmKlon palmowy Garnet XXL 180cmKlon palmowy Garnet XXL 180cmKlon palmowy Garnet XXL 180cm

Klon palmowy Garnet XXL 180cm

Acer palmatum 'Garnet'

  • 3 200,00 zł

  • Netto: 2 962,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 3200 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
12 lata
Pojemnik
60-litrowy
Wysokość
180-200 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Garnet XXL 180cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew lub drzewo dorastające po kilkudziesięciu latach do ok. 4-5 metrów wysokości. Zazwyczaj po okresie 10-15 latach roślina osiąga 0,8 - 1m wysokości. Liście purpurowo-czerwone, mocno powcinane o postrzępionych brzegach, bardzo dekoracyjne. Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą też z ozdobnymi trawami. Nadają się do uprawy w pojemniku, na tarasy lub balkony.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Młode egzemplarze należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Garnet'
Docelowa wysokość4-5 m
Docelowa szerokośćdo 3 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Kwitnieniekwiecień
Owocowaniesierpień
Owoceczerwone skrzydlaki
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, przepuszczalne, wilgotne, pH lekko kwaśne do obojętnego
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, nasadzenia w pobliżu zbiorników wodnych, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane