Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Garnet XXL 140cm
Klon palmowy Garnet XXL 140cmKlon palmowy Garnet XXL 140cmKlon palmowy Garnet XXL 140cmKlon palmowy Garnet XXL 140cmKlon palmowy Garnet XXL 140cm

Klon palmowy Garnet XXL 140cm

Acer palmatum 'Garnet'

  • Dostępność: niedostępny
  • 1 070,00 zł

  • Netto: 990,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1070 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
9 lat
Pojemnik
40-litrowy
Wysokość
140-160 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Garnet XXL 140cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew lub drzewo dorastające po kilkudziesięciu latach do ok. 4-5 metrów wysokości. Zazwyczaj po okresie 10-15 latach roślina osiąga 0,8 - 1m wysokości. Liście purpurowo-czerwone, mocno powcinane o postrzępionych brzegach, bardzo dekoracyjne. Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą też z ozdobnymi trawami. Nadają się do uprawy w pojemniku, na tarasy lub balkony.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Młode egzemplarze należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Garnet'
Docelowa wysokość4-5 m
Docelowa szerokośćdo 3 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Kwitnieniekwiecień
Owocowaniesierpień
Owoceczerwone skrzydlaki
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, przepuszczalne, wilgotne, pH lekko kwaśne do obojętnego
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, nasadzenia w pobliżu zbiorników wodnych, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię