Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jałowiec sabiński Variegata

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 13,00 zł  brutto

  • Netto: 12,04 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt, który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania ilości sadzonek w naszej szkółce. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
30 cm
jalowiec sabinski variegata
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnący, karłowy krzew płożący, rozrastający się do 1 metra średnicy i zaledwie 40 cm wysokości. Pędy o igłach drobnych, wałeczkowatych koloru szarozielonego. Cechą charakterystyczną odmiany są pędy pozbawione chlorofilu (o białokremowym zabarwieniu), które występują w wielu miejscach na roślinie. Pędy ścielą się po ziemi, tworząc efektowny dywan iglasty (gęstość sadzenia: 2-3 szt/m2). Po roztarciu pędy wydzielają charakterystyczny, intensywny zapach.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Jest idealną rośliną okrywową.

Ciekawie komponuje się w ogródkach skalnych, otoczony kamieniami, żwirem i skałami, w połączeniu z ciekawymi odmianami innych krzewów  (najlepiej kontrastujących kolorystycznie) oraz w otoczeniu zbiorników wodnych. 

Nazwa łacińska: Juniperus sabina 'Variegata'
Pokrój: krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość: od 0,5 m do 1 m
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca
Kolor liści/igieł: wielobarwne, pstre lub obrzeżone
Mrozoodporność: -28 °C
Zastosowanie:
  • grody przydomowe
  • roślina okrywowa
  • ogrody skalne
  • w grupach
Stanowisko: słoneczne
Wymagania glebowe: gleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej