More photos
+2
Sosna kosodrzewina Golden Glow
Pinus mugo 'Golden Glow'
| Container type: | 3-litrowy (C3) |
| Plant age: | 3 years |
| Plant dimensions: | 20-30 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
62.00 zł
Sorry, the product you are viewing is currently unavailable due to limited stock.
Specification
| Habit | kulisty, szerokostożkowy |
| Target height | od 1 do 2 m |
| Growth rate | roślina wolnorosnąca |
| Color of leaves/needles | jasnozielone / złociste jesienią i zimą |
| Position | słoneczne |
| Soil requirements | gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny |
| Frost hardiness | -31 °C |
| Evergreen plant | tak |
| Use | ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki |
Reviews
4.7
/ 5
(3 reviews)
Do you have this product?
Share your opinion. Your opinion not only helps us improve our services, but also helps other customers make a wise choice.
Customer reviews
To już wszystkie opinie













