Róża pienna różowa na pniu 130cm
Rosa
| Container type: | 7-litrowy (C7) |
| Plant age: | 5 years |
| Plant dimensions: | 120-140 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
99.00 zł
Log in to receive 99 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
11 pcs |
|
Processing time:
|
up to 5 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | kulisty, formowany |
| Target height | 180 cm |
| Target width | 40-50 cm |
| Color of leaves/needles | zielony |
| Color of flowers | różowe |
| Flowering month | czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień |
| Position | słoneczne, półcieniste |
| Soil requirements | podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny |
| Frost hardiness | -20 °C |
| Evergreen plant | nie |
| Use | soliter |
Reviews
Do you have this product?
This product has no reviews yet. Add the first review and help other customers make a wise choice.








