More photos
+1
Powojnik Clematis Cecile
Clematis 'Cecile'
| Container type: | 2-litrowy (C2) |
| Plant age: | 3 years |
| Plant dimensions: | 50-60 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
39.00 zł
Log in to receive 39 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
25 pcs |
|
Processing time:
|
up to 3 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | pnącze, płożący |
| Target height | od 2 do 3 m |
| Growth rate | wzrost typowy dla gatunku |
| Color of leaves/needles | zielone |
| Color of flowers | niebieskie, fioletowo-błękitne |
| Flowering month | kwiecień - maj |
| Position | słoneczne, półcieniste |
| Soil requirements | podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn obojętny/lekko kwaśny |
| Frost hardiness | -39 °C |
| Evergreen plant | nie |
| Use | ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, roślina okrywowa, rabaty |
Reviews
Do you have this product?
This product has no reviews yet. Add the first review and help other customers make a wise choice.














