Milin pośredni Mme Galen
Campsis ×tagliabuana 'Mme Galen'
| Container type: | 2-litrowy (C2) |
| Plant age: | 3 years |
| Plant dimensions: | 50-70 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
34.00 zł
Log in to receive 34 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
1 pcs |
|
Processing time:
|
up to 3 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | pnącze |
| Target height | od 6 do 10 m |
| Growth rate | szybko rosnące pnącze |
| Color of leaves/needles | ciemnozielone |
| Color of flowers | pomarańczowe |
| Flowering month | lipiec, sierpień, wrzesień |
| Position | słoneczne |
| Soil requirements | podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego |
| Frost hardiness | -20 °C |
| Evergreen plant | nie |
Reviews
Do you have this product?
This product has no reviews yet. Add the first review and help other customers make a wise choice.













