More photos
+4
Ketmia syryjska hibiskus CHINA CHIFFON® Bricutts PBR
Hibiscus syriacus CHINA CHIFFON 'Bricutts' PBR
| Container type: | 2-litrowy (C2) |
| Plant age: | 3 years |
| Plant dimensions: | 40-60 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
27.00 zł
Sorry, the product you are viewing is currently unavailable due to limited stock.
Specification
| Habit | krzaczasty, wyprostowany |
| Target height | od 1 do 2 m |
| Growth rate | wzrost typowy dla gatunku |
| Color of leaves/needles | zielone |
| Color of flowers | białe |
| Flowering month | lipiec, sierpień, wrzesień |
| Position | słoneczne |
| Soil requirements | podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny |
| Frost hardiness | -23 °C |
| Evergreen plant | nie |
Reviews
5
/ 5
(5 reviews)
Do you have this product?
Share your opinion. Your opinion not only helps us improve our services, but also helps other customers make a wise choice.









