More photos
+2
Jaśminowiec wonny na pniu 80cm
Philadelphus coronarius
| Container type: | 3-litrowy (C3) |
| Plant age: | 3 years |
| Plant dimensions: | 70-90 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
80.00 zł
Log in to receive 80 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
4 pcs |
|
Processing time:
|
up to 5 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | krzaczasty |
| Target height | 2-3 m |
| Growth rate | wzrost typowy dla gatunku |
| Color of leaves/needles | ciemnozielone |
| Color of flowers | białe |
| Flowering month | maj, czerwiec |
| Position | słoneczne, półcieniste |
| Soil requirements | gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna |
| Frost hardiness | -28 °C |
| Evergreen plant | nie |
| Use | ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, w grupach |
| Additional information | pachnące kwiaty |
Reviews
Do you have this product?
This product has no reviews yet. Add the first review and help other customers make a wise choice.












