Jałowiec Suecica Aurea
Juniperus communis 'Suecica Aurea'
| Container type: | 3-litrowy (C3) |
| Plant age: | 3 years |
| Plant dimensions: | 15-20 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
17.00 zł
Sorry, the product you are viewing is currently unavailable due to limited stock.
Specification
| Habit | kolumnowy |
| Target height | od 1 do 1,5 m |
| Growth rate | roślina szybko rosnąca |
| Color of leaves/needles | złocistożółte |
| Position | słoneczne |
| Soil requirements | podłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny |
| Frost hardiness | -28 °C |
| Evergreen plant | zimozielony |
| Use | ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach |
Reviews
5
/ 5
(3 reviews)
Do you have this product?
Share your opinion. Your opinion not only helps us improve our services, but also helps other customers make a wise choice.
Customer reviews
To już wszystkie opinie










