More photos
+2
Jałowiec Blue Carpet
Juniperus squamata 'Blue Carpet'
| Container type: | 3-litrowy (C3) |
| Plant age: | 3 years |
| Plant dimensions: | 20 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
19.00 zł
Log in to receive 19 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
41 pcs |
|
Processing time:
|
up to 4 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | płożący, rozłożysty |
| Target height | od 0,5 do 1 m |
| Growth rate | roślina szybko rosnąca |
| Color of leaves/needles | niebieskawe, szare, srebrzyste |
| Position | słoneczne |
| Soil requirements | podłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny |
| Frost hardiness | -28 °C |
| Evergreen plant | zimozielony |
| Use | ogrody przydomowe, roślina okrywowa, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach |
Reviews
4.5
/ 5
(4 reviews)
Do you have this product?
Share your opinion. Your opinion not only helps us improve our services, but also helps other customers make a wise choice.
Customer reviews
To już wszystkie opinie









