More photos
+5
Hortensja bukietowa Skyfall ® NOWOŚĆ
Hydrangea paniculata Skyfall ‘Frenne’ PBR
| Container type: | 5-litrowy (C5) |
| Plant age: | 4 years |
| Plant dimensions: | 40-80 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
45.00 zł
Sorry, the product you are viewing is currently unavailable due to limited stock.
Specification
| Habit | krzewiasty, kulisty |
| Target height | 1,2 m |
| Growth rate | roślina wolno rosnąca (karłowa) |
| Color of leaves/needles | zielone |
| Color of flowers | białe |
| Flowering month | czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień |
| Position | słoneczne, półcieniste |
| Soil requirements | gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna |
| Frost hardiness | -30 °C |
| Evergreen plant | nie |
| Use | ogrody przydomowe, stanowiska eksponowane, rabaty, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach |
Reviews
5
/ 5
(2 reviews)
Do you have this product?
Share your opinion. Your opinion not only helps us improve our services, but also helps other customers make a wise choice.
Customer reviews
To już wszystkie opinie













