Hortensja bukietowa Pinkachu PBR na pniu 80cm
Hydrangea paniculata 'Pinkachu' PBR
| Container type: | 3-litrowy (C3) |
| Plant age: | 4 years |
| Plant dimensions: | 70-90 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
105.00 zł
Log in to receive 105 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
20 pcs |
|
Processing time:
|
up to 5 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | krzaczasty |
| Target height | 2 m |
| Growth rate | wzrost typowy dla gatunku |
| Color of leaves/needles | ciemnozielone |
| Color of flowers | białe, różowe |
| Flowering month | lipiec, sierpień, wrzesień, październik |
| Position | słoneczne, półcieniste |
| Soil requirements | gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny |
| Frost hardiness | -30 °C |
| Evergreen plant | nie |
| Use | ogrody przydomowe, ogrody orientalne, rabaty, kwiat cięty, suche bukiety, nasadzenia grupowe |
Reviews
Do you have this product?
This product has no reviews yet. Add the first review and help other customers make a wise choice.












