More photos
+2
Berberys Thunberga Atropurpurea Nana
Berberis thunbergii 'Atropurpurea Nana'
| Container type: | 4-litrowy (C4) |
| Plant age: | 5 years |
| Plant dimensions: | 30-40 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
59.00 zł
Log in to receive 59 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
1 pcs |
|
Processing time:
|
up to 5 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | płaskokulisty |
| Target height | od 0,2 do 0,5 m |
| Growth rate | wolno rosnący (karłowy) |
| Color of leaves/needles | czerwone i purpurowe |
| Color of flowers | żółte |
| Flowering month | maj |
| Fruiting term | sierpień, wrzesień |
| Position | słoneczne, półcieniste |
| Soil requirements | podłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna |
| Frost hardiness | -30 °C |
| Evergreen plant | nie |
Reviews
Do you have this product?
This product has no reviews yet. Add the first review and help other customers make a wise choice.











