0
Sprawdź!

Hortensja bukietowa 'Magical Sweet Summer' ®

  • Dostępność: 168 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 25,00 złodporna hortensja bukietowa magical sweet summer cena

Stosunkowo nowa, bardzo dekoracyjna odmiana hortensji bukietowej, przyciągająca wzrok swoimi wielkimi, zmieniającymi kolor kwiatostanami, dorastająca do 1,5 m wysokości.
 
Kwitnie długo i obficie na pędach jednorocznych od lipca aż do jesieni. Kwiatostany wiechowate w rozmiarze XXL (długość kwiatu dochodząca nawet do 30 cm), zmieniające barwę od zielonobiałej, po śnieżno-białą, aż do różowej i różowo-zielonej pod koniec kwitnienia. Kolor kwiatów może różnić się w zależności od rodzaju ekspozycji, klimatu i gleby. Kwiaty utrzymują się na sztywnych łodygach, dzięki czemu krzew nie wymaga podpierania.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji hortensji bukietowych, odwiedź nasz blog pod adresem:

 

www.flower-garden.pl/uprawa-hortensji-bukietowych

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane