0
Sprawdź!

Hortensja krzewiasta 'Annabelle'

  • Dostępność: 8 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 18,00 złhortensja annabelle sadzonki cena

Odmiana hortensji krzewiastej o luźnym pokroju i dużych, kulistych kwiatostanach w kolorze białym. Osiąga 1,5 m wysokości. 

Liście eliptyczne, jasnozielone przez cały sezon. Kremowobiałe kwiatostany osiągają nawet 20 cm średnicy. Kwitnienie rozpoczyna się wcześnie, bo już w czerwcu, a kończy w sierpniu.

Hortensja krzewiasta kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja krzewiasta to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji hortensji, odwiedź nasz blog pod adresem:

 

www.flower-garden.pl/uprawa-hortensji

hortensja bukietowe sadzonki

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane