Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Miskant chiński Sarabande

Miscanthus sinensis 'Sarabande'

produkt polski

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Wysoka, szybkorosnąca trawa, tworząca strzeliste kępy o wysokości 1,5 - 2 m. Liście bardzo wąskie z białym paskiem wzdłuż blaszki. Kwitnie bardzo obficie. Początkowo miedzianobrązowe, a później srebrzyste kwiaty zebrane są w wiechy i pojawiają się we wrześniu. Stanowią one ozdobę rośliny aż do wiosny. 

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Miskant ‘Sarabande’ polecany jest przede wszystkim do ogrodów przydomowych w założeniach naturalistycznych. Dobrze się odnajdzie również w ogrodach wodnych, nad stawami czy oczkami wodnymi. Do sadzenia pojedynczo jak i w grupie. Nadaje się na suche bukiety.

Nazwa łacińska: Miscanthus sinensis 'Sarabande'
Pokrój: trawa, kępiasty
Docelowa wysokość: od 1 do 2 m
Tempo wzrostu: roślina szybko rosnąca
Kolor liści/igieł: zielone
Barwa kwiatów: szare, niebieskawe, srebrzyste
Kwitnienie: wrzesień
Mrozoodporność: -24°C
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego, roślina tolerancyjna

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej