Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Sosna bośniacka Smidtii NA PNIU
  • Sosna bośniacka Smidtii NA PNIU
  • Sosna bośniacka Smidtii NA PNIU
  • Sosna bośniacka Smidtii NA PNIU

Sosna bośniacka Smidtii NA PNIU

Pinus leucodermis 'Smidtii'

  • 99,00 zł

  • Netto: 91,67 zł
  • Cena w punktach: 2475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 50 cm. Wysokość całkowita ok. 70 cm (z koroną, bez doniczki).

Karłowa, wolnorosnąca odmiana sosny bośniackiej o kulistym pokroju, osiągająca 30-50 cm wysokości przy podobnej średnicy (roczny przyrost około 3 cm). Igły jasnozielone, twarde, o dużej gęstości.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Możne rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Polecana do nasadzeń pojedynczych, jak i grupowych. Świetnie komponuje się w grupie z innymi, niskimi roślinami iglastymi w ogrodach skalnych.

Nazwa łacińskaPinus leucodermis 'Smidtii'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełjasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane