0
Sprawdź!

Różanecznik 'Wren' C2

  • Dostępność: 1 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 15 cm

  • 16,00 zł


Zimozielony, niski krzew o zwartym, poduszkowatym pokroju. W wieku 10 lat osiąga około 0,2 m wysokości i 0,4 m szerokości.

Liście drobne, ciemnozielone i błyszczące, zimą brunatnieją. Jest to jedna z najpopularniejszych i najcenniejszych odmian żółtego różanecznika. Kwiaty stosunkowo duże, zebrane w kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie bardzo obficie w maju.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Odmiana karłowa, idealnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, na skalniaki, wrzosowiska, a także do ogrodów japońskich.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane