Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
  • Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
  • Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
  • Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
  • Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
  • Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm

Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm

Picea pungens 'Hoopsii'

  • 1 200,00 zł

  • Netto: 1 111,11 zł


Wiek sadzonki
8 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
200 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Istnieje możliwość dostawy naszym transportem + posadzenia rośliny, koszt zależny od miejsca dostawy - w celu wyceny prosimy o kontakt.

Jeden z najlepszych przedstawicieli srebrnych świerków kłujących. Odmiana ‘Hoopsi’ charakteryzuje się wzorowym, stożkowym pokrojem oraz mocnymi, intensywnie srebrzystoniebieskimi igłami. W wieku 30 lat osiąga około 10-15 m wysokości. Pędy sztywne, wyrastające z pnia głównego pod kątem prostym. Igły promieniście oplatają pędy, są sztywne i kłujące, pokryte srebrzystoniebieskim nalotem po obu stronach. Szyszki w kolorze jasnobrązowym, około 6-10 cm długości. Ze względu na swój regularny pokrój, gęsty od podstawy aż do samego czubka oraz piękną barwę igieł przez cały rok, najlepiej wygląda sadzony pojedynczo na stanowiskach eksponowanych w dużych ogrodach i parkach. Oferowane sadzonki są rozmnażane przez szczepienie, co gwarantuje zachowanie wszystkich pożądanych cech rośliny. Mają prawidłowo wykształcony, gruby pęd przewodni, dzieki czemu utworzą piękną, regularną koronę.

Świerk ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych, lekko kwaśnych gleb ogrodowych. Najlepiej sadzonć go na stanowiskach słonecznych. Jest praktycznie całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie, odporny na suszę, a także niewrażliwy na zanieczyszczenia powietrza.

Laureat nagrody AGM z 1993 roku, przyznawanej przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze RHS za wyjątkowe walory dekoracyjne i niskie wymagania uprawowe.

Nazwa łacińskaPicea pungens 'Hoopsii'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 10 do 15 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-34 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieduże ogrody i parki, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane