Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
  • Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
  • Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
  • Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
  • Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
  • Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®

Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®

Rosa Kronprinsesse Mary Castle® 'Poulcas018' PBR

  • 37,00 zł

  • Netto: 34,26 zł
  • Cena w punktach: 925
  • Zaloguj się, aby otrzymać 34 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Róża rabatowa z serii Castle® – kolekcji nowoczesnych róż krzaczastych o zwartym pokroju duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Obficie kwitnąca róża rabatowa o prawie białych kwiatach. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty duże, o średnicy 8-10 cm, o ładnym zapachu, skupione po kilka sztuk w kwiatostany, znajdują się nie tylko na szczytach głównych pędów, ale również na pędach bocznych. Kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Odmiana polecana na rabaty, niskie żywopłoty oraz do donic na balkony i tarasy.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa Kronprinsesse Mary Castle® 'Poulcas018' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaPoulsen Roser A/S
Zastosowanieogródki przydomowe, kompozycje naturalistyczne, niskie żywopłoty, nasadzenia grupowe, obwódki, rabaty, soliter, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz