Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik zachodni Mirjam PBR
Żywotnik zachodni Mirjam PBRŻywotnik zachodni Mirjam PBRŻywotnik zachodni Mirjam PBRŻywotnik zachodni Mirjam PBR

Żywotnik zachodni Mirjam PBR

Thuja occidentalis 'Mirjam' PBR

  • 32,00 zł

  • Netto: 29,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 29 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik zachodni Mirjam PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Stosunkowo nowa odmiana żywotnika o pokroju kulistym i wolnym tempie wzrostu. W wieku 10 lat osiąga około 40 cm wysokości. Bardzo podobna do odmiany ‘Danica’, różniąca się od niej intensywnie żółtym zabarwieniem igieł. Wachlarzykowate pędy promieniście rozchodzą się ze środka w każdym kierunku.

Roślina odporna na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Świetnie radzi sobie również na słabych glebach. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste i podłoże o lekko kwaśnym odczynie.

Dobrze sprawdzi się w małych, przydomowych ogrodach, na niskie żywopłoty, na cmentarze, skalniaki oraz wrzosowiska. Idealna do uprawy w pojemnikach.

Nazwa łacińskaThuja occidentalis 'Mirjam' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 m do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółte, złociste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanie<ul><li>ogrody przydomowe </li><li>ogrody skalne </li><li>ogrody wrzosowiskowe </li><li>pojemniki </li><li>w grupach</li></ul>

Napisz opinię

Produkty powiązane