Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cmŚwierk kłujący Hoopsi XXL 200 cmŚwierk kłujący Hoopsi XXL 200 cmŚwierk kłujący Hoopsi XXL 200 cm

Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm

Picea pungens 'Hoopsii'

  • 1 200,00 zł

  • Netto: 1 111,11 zł

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2023-10-17.


Wiek sadzonki
8 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
200 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk kłujący Hoopsi XXL 200 cm
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Istnieje możliwość dostawy naszym transportem + posadzenia rośliny, koszt zależny od miejsca dostawy - w celu wyceny prosimy o kontakt.

Jeden z najlepszych przedstawicieli srebrnych świerków kłujących. Odmiana ‘Hoopsi’ charakteryzuje się wzorowym, stożkowym pokrojem oraz mocnymi, intensywnie srebrzystoniebieskimi igłami. W wieku 30 lat osiąga około 10-15 m wysokości. Pędy sztywne, wyrastające z pnia głównego pod kątem prostym. Igły promieniście oplatają pędy, są sztywne i kłujące, pokryte srebrzystoniebieskim nalotem po obu stronach. Szyszki w kolorze jasnobrązowym, około 6-10 cm długości. Ze względu na swój regularny pokrój, gęsty od podstawy aż do samego czubka oraz piękną barwę igieł przez cały rok, najlepiej wygląda sadzony pojedynczo na stanowiskach eksponowanych w dużych ogrodach i parkach. Oferowane sadzonki są rozmnażane przez szczepienie, co gwarantuje zachowanie wszystkich pożądanych cech rośliny. Mają prawidłowo wykształcony, gruby pęd przewodni, dzieki czemu utworzą piękną, regularną koronę.

Świerk ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych, lekko kwaśnych gleb ogrodowych. Najlepiej sadzonć go na stanowiskach słonecznych. Jest praktycznie całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie, odporny na suszę, a także niewrażliwy na zanieczyszczenia powietrza.

Laureat nagrody AGM z 1993 roku, przyznawanej przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze RHS za wyjątkowe walory dekoracyjne i niskie wymagania uprawowe.

Nazwa łacińskaPicea pungens 'Hoopsii'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 10 do 15 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-34 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieduże ogrody i parki, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane