Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Daglezja zielona Hofman XXL 150cm
  • Daglezja zielona Hofman XXL 150cm
  • Daglezja zielona Hofman XXL 150cm
  • Daglezja zielona Hofman XXL 150cm

Daglezja zielona Hofman XXL 150cm

Pseudotsuga menziesii 'Hofman'

  • 680,00 zł

  • Netto: 629,63 zł


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Dostawa roślin z gruntu jest prowadzona wiosną i jesienią - w okresie wiosennym od 1 marca do 30 maja. W okresie jesiennym od 1 października do 30 listopada. Podane terminy mogą ulec przesunięciu w zależności od warunków pogodowych.

Wolno rosnący krzew o zwartym, wąskostożkowym pokroju i lekko przewisających pędach. W wieku 10 lat osiąga 1,5 m wysokości, docelowo może osiągnąć 4 m i średnicę ok. 1 m. Igły o długości 2-3 cm, zielone, niekłujące, z niebieskim nalotem. Odmiana polecana jako soliter do uprawy w ogrodach przydomowych.

Daglezja najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, o dużej wilgotności powietrza, na glebie żyznej, umiarkowanie wilgotnej. Może być sadzona równiez na glebach mniej urodzajnych.

Nazwa łacińskaPseudotsuga menziesii 'Hofman'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 3 do 5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełzielone, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba żyzna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe

Napisz opinię

Produkty powiązane