Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Proso rózgowate Rehbraun
  • Proso rózgowate Rehbraun
  • Proso rózgowate Rehbraun
  • Proso rózgowate Rehbraun
  • Proso rózgowate Rehbraun
  • Proso rózgowate Rehbraun

Proso rózgowate Rehbraun

Panicum virgatum 'Rehbraun'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia, trawa ozdobna o sztywnych, wyprostowanych pędach. Tworzy gęste kępy i nie rozrasta się szeroko. Osiąga ok. 80 cm wysokości podczas kwitnienia. Liście są wąskie, brązowawe o czerwieniejących wierzchołkach. Jesienią proso 'Rehbraun' przybiera intensywniejsze kolory. Czerwonawe kwiatostany w formie wiech pojawiają się w lipcu i pozostają dekoracyjne aż do zimy.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych osłoniętych od silnego wiatru. Jest odporne na choroby i szkodniki. Jest dostatecznie mrozodoporne jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Proso poleca się do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdzają się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej).

Nazwa łacińskaPanicum virgatum 'Rehbraun'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość50-80 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone, czerwone
Barwa kwiatówczerwonawe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C

Napisz opinię

Produkty powiązane