Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Strictus Dwarf
Miskant chiński Strictus DwarfMiskant chiński Strictus DwarfMiskant chiński Strictus DwarfMiskant chiński Strictus Dwarf

Miskant chiński Strictus Dwarf

Miscanthus sinensis 'Strictus Dwarf'

  • Dostępność: niedostępny
  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Strictus Dwarf
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o kompaktowych wymiarach i powolnym wzroście, tworząca strzeliste kępy o wysokości do 1,2 m. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są wąskie, dwukolorowe liście, ciemnozielone w kremowe paski (z ang. tzw. 'zebra grass'), malowniczo przewieszające się. Kwitnie od września do listopada na beżowo. Odmiana polecana do małych ogrodów, do tworzenia kompozycji naturalistycznych, do nasadzeń grupowych, obsadzania brzegów zbiorników wodnych, jako roślina okrywowa, oraz do uprawy w pojemniku na balkonie lub tarasie. Gęstość sadzenia: 2-3 szt/m2.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Strictus Dwarf'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1,2 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone z kremowyn paskiem na środku
Barwa kwiatówmiedziano-brązowe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, nasadzenia w pobliżu zbiorników wodnych, roślina okrywowa, uprawa w pojemniku

Napisz opinię