Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Miskant chiński Strictus Dwarf
  • Miskant chiński Strictus Dwarf
  • Miskant chiński Strictus Dwarf

Miskant chiński Strictus Dwarf

Miscanthus sinensis 'Strictus Dwarf'

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Cena w punktach: 875
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia trawa ozdobna o kompaktowych wymiarach i powolnym wzroście, tworząca strzeliste kępy o wysokości do 1,2 m. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są wąskie, dwukolorowe liście, ciemnozielone w kremowe paski (z ang. tzw. 'zebra grass'), malowniczo przewieszające się. Kwitnie od września do listopada na beżowo. Odmiana polecana do małych ogrodów, do tworzenia kompozycji naturalistycznych, do nasadzeń grupowych, obsadzania brzegów zbiorników wodnych, jako roślina okrywowa, oraz do uprawy w pojemniku na balkonie lub tarasie. Gęstość sadzenia: 2-3 szt/m2.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Strictus Dwarf'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1,2 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone z kremowyn paskiem na środku
Barwa kwiatówmiedziano-brązowe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, nasadzenia w pobliżu zbiorników wodnych, roślina okrywowa, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane