Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2017/2018

Drodzy Klienci,

Dzień 4 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki w tym sezonie. Wszystkie produkty zamówione po 4 grudnia będą realizowane wiosną 2018 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2018) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

Miłorząb dwuklapowy (ginko biloba)

  • Dostępność: 65 sztuk
  • Producent:
    http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy

  • 15,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
50 cm
milorzab dwuklapowy ginko biloba sadzonki
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Miłorząb dwuklapowy to długowieczne drzewo pochodzące z Chin, w swoim naturalnym środowisku osiągające powyżej 40 m wysokości. W Polsce rośnie trochę niższe, około 12 m wysokości po 30 latach. Tworzy regularną, luźną koronę, na początku wąską, później szeroko rozpostartą. Kora pokrywająca gałęzie na początku jest gładka i szara, a na starych pędach brązowa i spękana.

Miłorząb w systematyce jest zaliczany do drzew iglastych, natomiast jego igły bardziej przypominają liście. Latem są jasnozielone, a jesienią efektownie przebarwiają się na jaskrawożółty kolor i opadają na zimę.

Lubi gleby lekko kwaśne, żyzne i przepuszczalne, stanowisko słoneczne lub półcieniste. Jest odporny na choroby i niskie temperatury. Starsze okazy wytrzymują mrozy nawet -30 st. C. Młode sadzonki powinniśmy zabezpieczać na zimę agrowłókniną lub słomianymi chochołami (przez okres 2-3 lat po posadzeniu). Nie lubi przesadzania, dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć jego docelową lokalizację w ogrodzie.

Dzięki swoim walorom dekoracyjnym i efektownej posturze, miłorząb już od wieków był otaczany szczególną troską i kultem religijnym m.in. w Japonii i Korei. Ginkgo Biloba wspomaga koncentrację i pamięć. Ma wiele zastosowań w kosmetyce naturalnej. Liście są używane jako surowiec zielarski. Wyciąg z liści jest wykorzystywany do produkcji leków, suplementów diety oraz kosmetyków, takich jak kremy ujędrniające, odmładzające, wygładzające i nawilżające skórę.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane