Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2017/2018

Drodzy Klienci,

Dzień 4 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki w tym sezonie. Wszystkie produkty zamówione po 4 grudnia będą realizowane wiosną 2018 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2018) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

 • -19% Magnolia George Henry Kern

Magnolia George Henry Kern

 • Dostępność: 37 sztuk
 • Producent:
  http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy

 • Promocja:

  13,00 zł

  Stara cena:

  16,00 zł

  Oszczędzasz:

  19%Wiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
0,5-litrowa
Wysokość:
30 cm
magnolia george henry kern
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Odmiana o zwartym pokroju, osiągająca zaledwie 2-3 m wysokości. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom może być sadzona nawet w małych ogrodach, również w donicach. 

Urzeka efektownymi, dużymi kwiatami, które pojawiają się na krzewie jeszcze przed rozwojem liści, na przełomie kwietnia i maja. Od spodu są one różowe, stopniowo przechodząc w kolor biały na brzegach, z licznymi pręcikami i słupkami w środku. Składają się z 8-10 dużych płatków, promieniście wychodzących ze środka. W połowie kwitnienia zaczynają pojawiać się skórzaste, jasnozielone liście o jajowatym kształcie.

Magnolie preferują gleby próchniczne, żyzne, odpowiednio wilgotne, lekko kwaśne. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru, ale można je sadzić również w półcieniu. Cięcie wykonujemy tylko w celu usunięcia starych, uschniętych pędów. Starsze krzewy charakteryzują się dobrą mrozoodpornością, nie przemarzają nawet w surowe zimy. Młode sadzonki warto zabezpieczyć na zimę, przez pierwsze 2-3 lata po posadzeniu.

Magnolie to jedne z najpiękniejszych, wiosennych krzewów, które tworzą iście bajkowy wystrój w ogrodzie. Jeśli tylko zapewnimy im odpowiednie warunki, odwdzięczą się z nawiązką, kwitnąc niezawodnie przez długie lata. 

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane