Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 140 cm na PNIU
  • Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 140 cm na PNIU
  • Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 140 cm na PNIU
  • Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 140 cm na PNIU
  • Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 140 cm na PNIU
  • Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 140 cm na PNIU

Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 140 cm na PNIU

Prunus serrulata 'Royal Burgundy'

  • 98,00 zł

  • Netto: 90,74 zł
  • Cena w punktach: 1725
  • Zaloguj się, aby otrzymać 63 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość całkowita ok. 140 cm (z koroną, bez doniczki).

Niewielkie drzewko ozdobne, często oferowane w formie piennej, gatunek rosnący naturalnie w Japonii, Korei i Chinach, gdzie od dawna wykorzystywany jest do dekoracji parków i ogrodów. Odmiana 'Royal Burgundy' została wyhodowana w 1990 roku w USA. Pokrój odwrotnie stożkowaty, korona rozszerza się w górę, pędy wyprostowane, z wiekiem rozpościerają się na boki. Docelowo dorasta do ok. 8-10 m wysokości i 5-7 m szerokości. Kwiaty pojawiają się stosunkowo późno jak na wiśnię, bo w połowie maja. Są duże (średnica 5 cm), pełne, barwy różowej, delikatnie pachnące, zebrane w zwisające bukiety, pobficie pokrywają wszystkie pędy. utrzymują się na krzewie około 3 tygodnie i w tym czasie wiśnia wygląda niezwykle efektownie. Odmiana nie zawiązuje owoców. Po kwitnieniu główną funkcję dekoracyjną przejmują liście - jajowate, piłkowane na brzegach, błyszczące o bardzo ładnej, purpurowej barwie, utrzymują swój kolor przez okres wiosenny i letni, jesienią przebarwiają się na żółto, a na zimę opadają. Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych na eksponowanym stanowisku, w ogrodach w stylu orientalnym, do nasadzeń parkowych i miejskich, oraz jako drzewo alejowe o dużych walorach dekoracyjnych.

Stanowisko i uprawa

Wiśnia piłkowana nie jest gatunkiem trudnym w uprawie. Preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchnicznej i dostatecznie wilgotnej, jednakże gleby bardziej suche i piaszaczyste również nie będą stanowić problemu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH podłoża. Cechuje się dobrą mrozoodpornością (strefa 6), ale w szczególnie surowe zimy może przemarzać. 

Wiśnia piłkowana nie jest kapryśna i trudna w utrzymaniu. Najładniej kwitnie na  stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym, osłoniętym od wiatrów. Choć poleca się ją sadzić w glebie żyznej, próchnicznej i wilgotnej, daje sobie radę, gdy podłoże jest suche i piaszczyste, choć rośnie wówczas trochę wolniej. Odczyn podłoża nie ma wpływu na rozwój drzewa.

Nazwa łacińskaPrunus serrulata 'Royal Burgundy'
Pokrójdrzewiasty, wyprostowany
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełpurpurowe, czerwone
Barwa kwiatówpurpurowe, różowe, pełne
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, drzewo alejowe, nasadzenia miejskie, ogrody w stylu orientalnym
Informacje dodatkowepachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane