Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU
 • Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU

Miłorząb dwuklapowy Mariken 130cm NA PNIU

 • 125,00 zł

 • Netto: 115,74 zł
 • Cena w punktach: 3125
 • Zaloguj się, aby otrzymać 115 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Miłorząb dwuklapowy to długowieczne drzewo pochodzące z Chin, w swoim naturalnym środowisku osiągające powyżej 40 m wysokości. Odmiana 'Mariken' została wyselekcjonowana jako "czarcia miotła" i cechuje się karłowym płaskokulistym pokrojem i wolnym tempem wzrostu. Zazwyczaj jest oferowana w formie piennej na niewielkiej nóżce. Korona krzewu w wieku 10 lat osiąga ok. 100 cm średnicy, a jego wysokość jest uzależniona od wysokości szczepienia. Roczne przyrosty są rzędu kilku centymetrów. Tworzy regularną, luźną koronę, na początku wąską, później szeroko rozpostartą. Kora pokrywająca gałęzie na początku jest gładka i szara, a na starych pędach brązowa i spękana. Miłorząb w systematyce jest zaliczany do drzew iglastych, natomiast jego igły bardziej przypominają liście. Są karbowane, w kształcie niewielkich wachlarzyków, wiosną i latem jasnozielone, jesienią przebarwiają się efektownie na złocisto-żółty kolor, na zimę opadają. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych, do ogrodów w stylu orientalnym, a także jako roślina do donicy na taras lub balkon.

Miłorząb dwuklapowy jest rośliną o przecietnych wymaganiach glebowych, lubi gleby lekko kwaśne, żyzne i przepuszczalne, stanowisko słoneczne lub półcieniste. Jest odporny na choroby, zanieczyszczenia powietrza i niskie temperatury. Starsze okazy wytrzymują mrozy nawet -25 °C. Młode sadzonki powinniśmy zabezpieczać na zimę agrowłókniną lub słomianymi chochołami (przez okres 2-3 lat po posadzeniu).

Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokość1-2 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełjasnozielone
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa o umiarkowanej wilgotności, odczyn lekko kwaśny lub obojętny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, do donicy na balkon lub taras
Informacje dodatkowepiękna jesienna barwa

Napisz opinię

Produkty powiązane