Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Cedr atlaski Aurea

  Cedr atlaski Aurea

  Cedrus atlantica 'Aurea'

  • Dostępność: niedostępny
  • 110,00 zł

  • Netto: 101,85 zł
  • Cena w punktach: 2750
  • Zaloguj się, aby otrzymać 101 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

  Produkt jest chwilowo niedostępny
  Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
  Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

  Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

  Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

  Duże, zimozielone drzewo o igłach podobnych do igieł modrzewia. Występuje naturalnie w północno-zachodniej Afryce w górach Atlas. Odmiana 'Aurea' wyróżnia się złocistym kolorem igieł, które osiągają długość ok. 2,5 cm. Igły nie opadają na zimę. Barwa igieł jest zależna od wieku rośliny. Pokrój kolumnowy, z licznymi bocznymi gałęziami. Wytwarza niewielkie szyszki.

  Cedr to piękne długowieczne drzewo, polecane jest do sadzenia w cieplejszych rejonach kraju. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ciepłym, osłoniętym od wiatru. Młode egzemplarze powinno się zabezpieczać na zimę agrowłókniną. Jest tolerancyjny w stosunku do gleby i może rosnąć na większości przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych gleb ogrodowych. Odczyn podłoża lekko kwaśny.

  Znajduje zastosowanie przede wszystkim jako soliter w eksponowanych miejscu w ogrodzie. Sadzi się je również w parkach. Drewno cedru od lat cenione jest ze względu na swoją trwałość, piękną barwę i korzenny zapach.

  Nazwa łacińskaCedrus atlantica 'Aurea'
  Pokrójdrzewiasty
  Docelowa wysokość12 m
  Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
  Kolor liści/igiełzielone, żółte
  Stanowiskosłoneczne
  Wymagania glebowegleba przepuszczalna, roślina tolerancyjna
  Mrozoodporność- 20 st. C
  Zimozielonośćtak
  Zastosowaniesoliter w eksponowanych miejscach

  Napisz opinię