Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Dereń jadalny

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 19,00 zł  brutto

  • Netto: 17,59 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
4-litrowa
Wysokość:
30-40 cm
deren jadalny
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew dorastający do około 5 m wysokości, o kulistym pokroju. Liście duże, zielone, jajowate i błyszczące, na zimę opadają. Roślina szczególnie dekoracyjne wiosną (marzec, kwiecień), gdy na bezlistnych pędach pojawiają się żółte kwiaty zebrane w płaskie kwiatostany. Jadalne owoce są gotowe do zbioru w październiku. Surowe owoce w smaku są cierpkie, jednak świetnie nadają się na przetwory - dżemy, wina, soki (zawierają 14% cukru).

Roślina o niskich wymaganiach glebowych, dobrze rośnie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporna na mróz. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nazwa łacińska: Cornus mas
Pokrój: krzaczasty
Docelowa wysokość: 5-6 m
Tempo wzrostu: roślina szybko rosnąca
Kolor liści/igieł: zielony
Barwa kwiatów: żółte
Kwitnienie: marzec, kwiecień
Mrozoodporność: -26 st.
Owocowanie: październik
Owoce: czerwone, podłużne, jadalne
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • parki
  • zieleń publiczna
  • owoce na przetwory
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Zimozieloność: nie
Informacje dodatkowe: dekoracyjne kwiaty wiosną, owoce dobre na przetwory

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej