0
Sprawdź!

Borówka amerykańska 'Early Blue'

  • Dostępność: 88 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 50 cm

  • 14,00 złwczesna borowka amerykanska early blue sadzonka cena

Termin owocowania:
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
 

 

Borówka ‘Early Blue' jest wysoko cenioną odmianą ze względu na termin owocowania – jest to jedna z najwcześniej owocujących odmian. Krzewy osiągają około 2 m wysokości. Owoce słodkie, smaczne i soczyste, pojawiają się do dwóch tygodni przed odmianą Bluecrop. Zaczynają dojrzewać w na początku lipca. Świetnie nadają się do spożycia na surowo, jak i do deserów, ciast, jogurtów, soków i innych przetworów.

Borówki amerykańskie to krzewy łatwe w uprawie. Cechują się bardzo dobrą odpornością na mróz. Aby dobrze rosły i obficie owocowały, muszą być sadzone na stanowiskach słonecznych oraz glebach lekkich, próchnicznych o pH w przedziale 3,5-4,5. Zaleca się kupno dedykowanego torfu do borówek o kwaśnym odczynie lub odpowiednie zakwaszanie podłoża preparatami zawierającymi związki siarki. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Aby uzyskać więcej cennych informacji na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji borówek, odwiedź nasz blog klikając poniższy odnośnik:

Uprawa borówki - Poradnik

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane