0
Sprawdź!
 • -17% Sosna Schwerina 'Wiethorst'

Sosna Schwerina 'Wiethorst'

 • Dostępność: 31 sztuk
 • Doniczka: 3-litrowa
 • Wiek: 2 lata
 • Wysokość: 15 cm

 • Promocja:

  25,00 zł

  Stara cena:

  30,00 zł

  Oszczędzasz:

  17%Wiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
15 cm
sosna wiethorst
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Karłowa odmiana sosny, osiągająca kompaktowe wymiary – w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1 m szerokości (roczny przyrost około 15 cm). Powstała poprzez skrzyżowanie sosny himalajskiej z sosną wejmutką, dzięki czemu przejęła najlepsze cechy obu gatunków.

Jest to krzew o pokroju stożkowym, wzniesionym i gęstych, długich igłach. Są one miękkie, niekłujące, bardzo dekoracyjne, o barwie zielono-niebieskiej, malowniczo przewieszające się na krzewie. Stanowią główną ozdobę rośliny. Dekoracyjne są również jasnozielone szyszki, pojawiające się w dużych ilościach nawet na młodych roślinach. Młode szyszki wraz z wiekiem brązowieją.

Odmiana ta jest odporna i bardzo łatwa w uprawie. Rośnie dobrze na każdej w miarę żyznej, przepuszczalnej, ogrodowej glebie, a więc w większości polskich ogrodów. Nie lubi nadmiernego zalewania wodą. Nie przemarza (strefa 6a), nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej posadzić ją na stanowisku słonecznym

Najlepiej wygląda posadzona jako soliter w eksponowanym miejscu w ogrodzie. Przyciąga wzrok swoim oryginalnym pokrojem, pięknymi igłami oraz kompaktowymi wymiarami.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane