0
Sprawdź!

Sosna himalajska 'Nana' C1

  • Dostępność: 81 sztuk
  • Doniczka: 1-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 25,00 złsosna schwerina wiethorst - sadzonka cena miniaturowa

Sosna himalajska to piękne drzewo, wywodzące się z Himalajów, niesamowicie dekoracyjne dzięki swoim długim, prawie 20-centymetrowym igłom. ‘Nana’ to karłowata odmiana tej sosny. Rośnie wolno, osiągając kompaktowe rozmiary. Pokrój szerokostożkowy z pędami rosnącymi poziomo. Igły miękkie w dotyku, szaro-zielone, malowniczo przewieszają się na czubkach pędów. Szyszki osadzone pionowo i zielononiebieskie, później zwisające, jasnobrązowe i lekko zakrzywione.

Roślina o niewielkich wymaganiach glebowych – dobrze rośnie na każdej przepuszczalnej i w miarę wilgotnej glebie ogrodowej – najlepiej lekko kwaśnej. Nie zaleca się sadzenia jej jedynie na glebach ciężkich, gliniastych. Do sadzenia powinniśmy wybierać stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Sosna ta cechuje się dużą odpornością na choroby,  w tym na rdzę wejmutkowo-porzeczową.

Najlepiej wygląda posadzona jako soliter w eksponowanym miejscu w ogrodzie. Przyciąga wzrok swoim oryginalnym pokrojem, pięknymi igłami oraz kompaktowymi wymiarami.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane