0
Sprawdź!

Jałowiec płożący 'Blue Chip'

  • Dostępność: 60 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 14,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
20 cm
jalowiec blue chip
zdjęcie wykonane w marcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Niski, gęsty krzew o płożącym pokroju, dorastający w wieku 10 lat do 0,2 m wysokości i 1,5 m szerokości (roczny przyrost około 15 cm). Po pewnym czasie stworzy piękny, srebrzystoniebieski dywan. Idealnie komponuje się z kamiennym lub drewnianym podłożem. 

Pędy intensywnie niebieskie, pokładają się na ziemi szczelnie pokrywając podłoże. Końce pędów i ich boczne rozgałęzienia są wzniesione do góry. Na zimę krzew przyjmuje bardziej fioletową barwę.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Jedna z najlepszych niskich odmian okrywowych.

Polecany na wszelkiego rodzaju skarpy, skalniaki i wrzosowiska. Może być stosowany jako zamiennik tradycyjnego trawnika. Nadaje się do uprawy w donicach.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane