0
Sprawdź!

Powojnik (clematis) 'Multi Blue' C2

  • Dostępność: 984 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 50 cm

  • 16,90 złpowojnik multi blue cena pnącza

Powojnik ‘Multi Blue’ to popularne i niezwykle dekoracyjne pnącze o pełnych kwiatach, kwitnący obficie. Rośnie umiarkowanie szybko, osiągając około 2 m wysokości.

Kwiaty pełne lub półpełne, w kolorze fioletowo-granatowym, około 13 cm średnicy. Jedna z najwcześniej i najdłużej kwitnących odmian. Kwitnie obficie od maja do sierpnia.

Powojniki to jedne z najpiękniejszych pnączy na świecie. Potrafią zachwycić swoją urodą, nie wymagając wcale specjalnej pielęgnacji. Ich ogonki liściowe owijają się wokół podpór i chropowatych powierzchni, dzięki czemu roślina wspina się do góry. Mają wszechstronne zastosowanie – można je uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w pojemnikach na tarasach i balkonach.

Rosną dobrze na przeciętnej glebie, przepuszczalnej i żyznej o obojętnym odczynie ph. Preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Należy sadzić je w odległości około 30 cm od powierzchni, na które mają się wspinać. Cechują się dobrą odpornością na mróz w naszym klimacie. Wiosną zaleca się wykonać delikatne cięcie lub jedynie usunięcie uszkodzonych i uschniętych pędów. Dolne partie rośliny mają tendencję do podsychania latem, dlatego warto ich dolną część zamaskować innymi, niższymi krzewami.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane