0
Sprawdź!

Powojnik (clematis) 'Westerplatte' C2

  • Dostępność: 65 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 50 cm

  • 16,90 złdługo kwitnący powojnik westerplatte cena pnącza

Bardzo dekoracyjna polska odmiana powojnika o aksamitnych, dużych kwiatach. Pnącze ozdobne rosnące umiarkowanie szybko, czepiające się podpór za pomocą ogonków liściowych. Pokrój zwarty, osiąga około 2 m wysokości.

Kwiaty aksamitne, w kolorze intensywnej czerwieni oraz bordo, z jaśniejszą pręgą na środku każdego płatka, około 14 cm średnicy. Zaczyna kwitnąć bardzo obficie w czerwcu na pędach zeszłorocznych, powtarzając kwitnienie w lipcu i sierpniu na pędach tegorocznych.

Powojniki to jedne z najpiękniejszych pnączy na świecie. Potrafią zachwycić swoją urodą, nie wymagając wcale specjalnej pielęgnacji. Ich ogonki liściowe owijają się wokół podpór i chropowatych powierzchni, dzięki czemu roślina wspina się do góry. Mają wszechstronne zastosowanie – można je uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w pojemnikach na tarasach i balkonach.

Rosną dobrze na przeciętnej glebie, przepuszczalnej i żyznej o obojętnym odczynie ph. Preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Należy sadzić je w odległości około 30 cm od powierzchni, na które mają się wspinać. Cechują się dobrą odpornością na mróz w naszym klimacie, dlatego nie musimy zabezpieczać ich na zimę. Wiosną zaleca się wykonać delikatne cięcie lub jedynie usunięcie uszkodzonych i uschniętych pędów. Dolne partie rośliny mają tendencję do podsychania latem, dlatego warto ich dolną część zamaskować innymi, niższymi krzewami.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane