0
Sprawdź!

Powojnik (clematis) 'The President' C2

  • Dostępność: 23 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 50 cm

  • 16,90 złpowojnik the president cena pnącza

Powojnik ‘The President’ to pnącze ozdobne o dużych kwiatach, kwitnący obficie. Rośnie umiarkowanie szybko, osiągając około 2,5 m wysokości.

Kwiaty w kolorze intensywnie fioletowym, z jaśniejszą smugą na środku każdego płatka, około 17 cm średnicy. Jedna z najwcześniej i najdłużej kwitnących odmian. Zaczyna kwitnąć w maju, powtarzając kwitnienie aż do września.

Powojniki to jedne z najpiękniejszych pnączy na świecie. Potrafią zachwycić swoją urodą, nie wymagając wcale specjalnej pielęgnacji. Ich ogonki liściowe owijają się wokół podpór i chropowatych powierzchni, dzięki czemu roślina wspina się do góry. Mają wszechstronne zastosowanie – można je uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w pojemnikach na tarasach i balkonach.

Rosną dobrze na przeciętnej glebie, przepuszczalnej i żyznej o obojętnym odczynie ph. Preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Należy sadzić je w odległości około 30 cm od powierzchni, na które mają się wspinać. Cechują się dobrą odpornością na mróz w naszym klimacie, dlatego nie musimy zabezpieczać ich na zimę. Wiosną zaleca się wykonać delikatne cięcie lub jedynie usunięcie uszkodzonych i uschniętych pędów. Dolne partie rośliny mają tendencję do podsychania latem, dlatego warto ich dolną część zamaskować innymi, niższymi krzewami.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane