0
Sprawdź!

Powojnik (clematis) 'Dr Ruppel'

  • Dostępność: 983 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 50 cm

  • 16,90 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
50 cm
powojnik clematis dr ruppel różowo biały
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Bardzo dekoracyjne pnącze o dwukolorowych kwiatach. Rośnie silnie, osiągając około 2-3 m wysokości.

Kwiaty intensywnie różowe, z lekko jaśniejszymi brzegami oraz ciemniejszą pręgą na środku każdego płatka. Potrafią osiągnąć aż 18 cm średnicy! Odmiana ta kwitnie obficie w maju na zeszłorocznych pędach, powtarzając kwitnienie aż do września.

Powojniki to jedne z najpiękniejszych pnączy na świecie. Potrafią zachwycić swoją urodą, nie wymagając wcale specjalnej pielęgnacji. Ich ogonki liściowe owijają się wokół podpór i chropowatych powierzchni, dzięki czemu roślina wspina się do góry. Mają wszechstronne zastosowanie – można je uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w pojemnikach na tarasach i balkonach.

Rosną dobrze na przeciętnej glebie, przepuszczalnej i żyznej o obojętnym odczynie ph. Preferują stanowisko półcieniste. Należy sadzić je w odległości około 30 cm od powierzchni, na które mają się wspinać. Cechują się dobrą odpornością na mróz w naszym klimacie. Wiosną zaleca się wykonać delikatne cięcie lub jedynie usunięcie uszkodzonych i uschniętych pędów. Dolne partie rośliny mają tendencję do podsychania latem, dlatego warto ich dolną część zamaskować innymi, niższymi krzewami.

sadzonki powojników

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane