0
Sprawdź!

Pigwowiec pośredni 'Pink Trail' P9

  • Dostępność: 3 sztuk
  • Doniczka: 0,5-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 10,00 złpigwowiec pink trail sadzonka - cena

Niski krzew o rozłożystych pędach pokrytych cierniami oraz wyprostowanym pokroju. Dorasta do 1 m wysokości, ma jasnozielone, błyszczące liście, lekko ząbkowane na brzegach. Efektowną ozdobą są jego duże (nawet 6 cm), jasnoróżowe kwiaty oraz żółte pręciki, pojawiające się obficie w kwietniu i maju, zebrane po kilka sztuk.

Owoce (pigwa) pojawiają się na pędach najpierw zielone, z czasem przybierają żółtą barwę, bardzo twarde i aromatyczne – idealne na nalewki, przetwory, do herbat (mogą zastąpić cytrynę ze względu na swoją kwasowość). Zawierają dużo witamin oraz błonnika.

Pigwowiec jest ciekawą ozdobą każdego ogrodu i sadu, nawet bez kwiatów lub owoców. Dobrze znosi okresową suszę i nie ma dużych wymagań glebowych. Preferuje gleby wilgotne, żyzne i przepuszczalne, o odczynie kwaśnym do obojętnego oraz stanowisko słoneczne, osłonięte.

Dobrze wygląda na skalniakach, zarówno sadzony w grupach, jak i pojedynczo.

Przepis na owoce w cukrze – idealne do herbaty jako zamiennik cytryny

Składniki (proporcje owoców do cukru 1:1):

  • owoce pigwowca (bez nasion)
  • cukier biały

Owoce pigwowca zalać wrzątkiem i odstawić na kilka minut. Następnie odlać wodę, pokroić w ósemki i usunąć pestki. Do słoików nakładać warstwami: cukier, owoce pigwowca itp. Góra powinna być zasypana cukrem. Przygotowane słoiczki delikatnie zakręcić i pozostawić w temperaturze pokojowej. Po kilku godzinach (lub na drugi dzień) całość wymieszać (cukier powinien się w całości rozpuścić – na dnie może jednak pozostać niewielka jego warstwa). Przygotowane słoiki przechowywać w lodówce. 

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane