0
Sprawdź!

Trzmielina oskrzydlona 'Compactus' C2

  • Dostępność: 138 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 15 cm

  • 16,00 złTrzmielina oskrzydlona Compactus PŁONĄCY KRZEW - sadzonka cena

Krzew pod wieloma względami niezwykły. Jest ozdobny przez cały rok – jesienią liście przebarwiają się na intensywnie szkarłatno-czerwony kolor (stąd pospolita nazwa: "płonący krzew"). Po zrzuceniu liści zachwyca swoimi oryginalnymi pędami pokrytymi szerokimi listewkami korkowymi, przypominającymi skrzydła (stąd określenie ‘oskrzydlona’). Jest to gęsty krzew o zwartym, kulistym pokroju,  sztywnych, wzniesionych pędach, strzępiącą się, korkowatą korą,  rosnący wolno i osiągający wysokość około 1 m. Kwiaty niepozorne, owoce oryginalne, owoce oryginalne, ok. 8 mm, na długich szypułkach z pomarańczową osnówką.

Roślina pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jest u nas rzadko spotykana, lecz coraz bardziej popularna. Bardzo łatwa w uprawie, wyśmienicie znosi nasze surowe zimy.

Trzmieliny nie mają żadnych specjalnych wymagań, są odporne na suszę, zanieczyszczenia powietrza (często sadzi się je w  miastach) i dobrze rosną nawet na niezbyt urodzajnym podłożu. Można je sadzić na stanowisku półcienistym, aczkolwiek tylko na stanowisku słonecznym liście będą wybarwiać się najpełniej. Odmiana ta świetnie nadaje się na strzyżone żywopłoty, doskonale znosi cięcie.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane